Usługi medyczne

Alergolog / Alergolog Dziecięcy Ełk

Dr n. med. Felicja Tarasiewicz przyjmuje zainteresowanych jej pomocą pacjentów w Białymstoku oraz w Ełku w Przychodni Lekarzy Specjalistów OPTIMA. Jest doświadczonym specjalistą zajmującym się w ramach swojej pracy zawodowej alergologią. Zajmuje się diagnozowaniem różnych chorób alergicznych, jak też ich skutecznym zwalczaniem. Diagnostyka to ważna część działań tego lekarza, ale nie jedyna, gdyż dr n. med. Felicja Tarasiewicz zajmuje się też zwalczaniem chorób. Wykorzystuje do tego jedyną obecnie skuteczną metodę leczenia alergii, a więc immunoterapię. Jest to odczulanie, które polega na zwiększaniu odporności organizmu na stwierdzone wcześniejszymi badaniami czynniki alergiczne. W ten sposób redukuje się skutki alergii lub całkowicie ją zatrzymuje.

W Przychodni Lekarzy Specjalistów OPTIMA alergolog również przyjmuje dzieci od 2 roku życia. Jeśli Twoje dziecko jest zdrowe, a mimo to często łzawi, kaszle lub miewa wysypki, to znaczy, że może być uczulone. Konsultacja z alergologiem pozwoli stwierdzić co uczula dziecko i zastosować metody leczenia minimalizujące lub nawet wykluczające objawy. Do schorzeń o podłożu alergicznym u dzieci należą astma oskrzelowa, zapalenie skóry, pokrzywka, katar, skaza białkowa, zapalenie krtani, gardła czy ucha i wiele innych.

Zakres usług:

  • konsultacje, diagnoza i leczenie,
  • testy skórne,
  • odczulanie

Alergolog zajmuje się terapią takich schorzeń jak:

  • atopowe zapalenie skóry,
  • alergiczny nieżyt nosa i katar sienny,
  • astma alergiczna,
  • pokrzywka alergiczna,
  • alergiczne zapalenie spojówek, zatok i ucha,
  • alergie pokarmowe,
  • dermografizm

W celu wykrycia przyczyn alergii, lekarz może wykonać testy alergiczne.

Jak należy przygotować się do testów?

Pacjent powinien odstawić przyjmowane leki antyhistaminowe i uspokajające, które zawierają hydroksyzynę minimum 2 tygodnie przed planowaną wizytą. Leki te hamują reakcje skóry i dają fałszywy wynik badania.

Leki i preparaty zawierające difenhydraminę i prometazynę powinny zostać odstawione 1-3 dni przed wykonaniem testów glikortykosteroidy doustne w dawce > 10 mg równoważnika prednizonu stosowane >10dni nie powinny być stosowane 3 tygodnie przed testami.

Nie należy robić testów na skórze chorej, podrażnionej. Trzeba przeprowadzić je w okresie wyciszenia choroby, w dobrym stanie zdrowia. Nie można wykonywać testy alergiczne u kobiet w ciąży


W okresie pandemii zapraszamy do skorzystania z teleporady.

Zarejestruj się na teleporadę